WORLD CUP F2D Svitavy 12-14. 4. 2019

Share
Embed
  • Published on:  Sunday, April 14, 2019
  • Po roce se do Svitav opět vrací závod Světového poháru kategorie F2D - combat. O tomto víkendu 12 – 14. Dubna 2019, areál „Cihelna“ hostil ty nejlepší modeláře v této kategorii. U nás v ČR se tato kategorie létala hojně 70 a 80 letech, ale potom téměř zanikla. Dnes se zdá, že jako bájný Fénix nastává znovu vzkříšení této nádherné adrenalinové kategorie, plné vzrušení při vzdušných soubojích modelů, které létají v kruhu upoutané na lankách ovládané piloty, kteří jsou i mistry divokého tance v kruhu. Kategorie F2D se létá nejvíce na východ od nás, kde třeba Ukrajina a Rusko má stovky pilotů, naopak u nás jich máme v současné době 12 a na západ od nás je to podobné, ale i tady, počty pomalu začínají stoupat. Tak držme této kategorii palce, a až se bude někde létat ve vašem okolí, nenechte si to ujít.
    F2D - combat je kategorie, kde pilot a mechanik tvoří sehraný tým, k souboji startují vždy dva piloti, kteří mají za svým modelem zavěšenou krepovou stuhu a oba se snaží vrtulí svého modelu useknout stuhu soupeře. Velmi obratné modely létají v souboji rychlostí přes 150 km/h. a často tak dochází místo useknutí stuhy k vzájemné kolizi modelů či ke střetu se zemí. To je ten okamžik, kdy přichází na řadu mechanici, jejichž úkolem je co nejrychleji vyslat do vzduchu záložní model.
    V neděli jsem se byl na soutěži podívat, něco nafotil, dokonce sestříhal i video a tak se můžete mrknout, a příště si to nenechte ujít, je to opravdu „mazec“. Natáčela tam i Svitavská televize, tak se můžete prý tak za týden mrknout na video od profiků, které bude na portálu YouTube televize cms Tv.

Comment